Zůstaly vám trvalé následky po pracovním úrazu? Požádejte o finanční náhradu

Stal se vám pracovní úraz a zůstaly vám trvalé následky? Samozřejmě máte právo na odškodnění. Ale protože si lidé v této situaci nechtějí přidělávat další starosti a cokoliv řešit, nevyřídí si ani odškodnění, které by od zaměstnavatele měli dostat. Na tento problém ale nemusíte být sami, nechte si pomoct.

Na jaké chyby je nutné dát si pozor?

Jakmile utrpíte pracovní úraz s trvalými následky, znamená to, že máte nárok na náhradu škody za ztížení společenského uplatnění. Abyste ale mohli po zaměstnavateli odškodnění chtít, musíte nejprve zjistit, kolik by toto odškodnění mělo činit. Jakmile vám pojišťovna zašle k vyplnění formulář k tomuto typu úrazu určený, je nutné s ním zajít ke svému ošetřujícímu lékaři, který ho společně s vámi vyplní.

Bohužel se nezřídka stává, že lékař formulář nevyplní přesně nebo správně anebo je nesprávně kvalifikován stupeň postižení. V tomto případě vám náhrada může být následně odmítnuta pro nesprávnost údajů.

Papírování přenechte specializovaným právníkům

Samozřejmě že většina lidí s tímto nemá absolutně žádné zkušenosti, a když zjistí, kolik papírování celý proces obnáší, raději od toho dají rychle ruce pryč. Málokdo ví, že si může najmout odbornou pomoc, respektive specializované právníky, kteří se věnují výhradně jen této právní problematice. Proto také vědí, jak přesně postupovat, abyste náhradu dostali.

Kromě odškodnění za trvalé následky máte nárok na náhradu za bolest. Když oslovíte Pracovní úraz – Poradnu pro zaměstnance, získáte odbornou konzultaci zdarma. Právník vám poradí, co v tuto chvíli dělat i na co všechno máte ze zákona nárok.

Nepropásněte odškodnění za pracovní úraz a nechte si pomoci. Budete-li vyžadovat také právní zastoupení, firma vám přidělí právníka. Provizi ale zaplatíte až v případě, kdy bude případ vyřízen k vaší spokojenosti. Jinak nemusíte platit vůbec nic.