Specializované úkony intenzivní zdravotní péče v domácím prostředí

Myslíte si, že v rámci domácí zdravotní péče vám sestřičky tak maximálně převážou ránu nebo dají injekci? I my jsme si to mysleli. Ale jak jsme zjistili, pod záštitou zdravotních pojišťoven jsou realizovány nové a nové pilotní projekty, díky nimž jsou do domácího prostředí zaváděny i velmi složité úkony intenzivní péče. Toto s sebou samozřejmě přináší vyšší požadavky nejen na vybavení týmů specializovaných agentur, ale také musejí být nedílnou součástí těchto týmů specializovaní lékaři a zdravotní sestry.

Jak jsme ale zjistili, v pohodlí domova mohou být díky domácí umělé plicní ventilaci vybraní ventilovaní pacienti, obdobně díky domácí hemodialýze zase pacienti závislí na dialyzační jednotce. Samozřejmě je tato péče jen pro vybrané pacienty ve stabilním stavu, kterým domácí zdravotní péči doporučí a předepíše ošetřující lékař. V tom případě je tato péče kompletně hrazena ze zdravotního pojištění.

Špičkový poskytovatel v oblasti domácí zdravotní péče

Pokud sháníte poskytovatele domácí zdravotní péče, který zajistí i intenzivní péči, budete muset vybírat velmi pečlivě. Hlavní jsou samozřejmě reference a zde je vůbec nejlepší osobní doporučení. Pokud tedy máte ve svém okolí někoho s podobnou diagnózou, kdo už je v domácí péči, určitě se na něj obraťte. Absolutní špičkou v oblasti domácí zdravotní péče, iniciátorem a aktivním účastníkem pilotních projektů je agentura ProCare Medical. Sídlí v Praze, ale jejich pobočky najdete po celé České republice. Po dohodě se zdravotní pojišťovnou se postarají o pacienty ze všech koutů naší republiky. Podrobnější informace, veškeré poskytované služby, adresy poboček a veškeré kontakty naleznete na webových stránkách www.procare.cz.