Už jste okusili kratom? Poznejte jeho vliv na naše tělo

Když se začnete zajímat o léčivé byliny, zjistíte, že je jich takové množství, že je téměř nemožné vyzkoušet všechny. Jestliže trpíte specifickými zdravotními obtížemi, řada bylin vám může zajistit šetrnou a také levnou léčbu. Stále častěji se v různých pádech skloňuje kratom. Z této byliny se stal populární lék, který umí nejen léčit, ale také zlepšit různé aspekty našeho života. Kratom je u nás snadno dostupný a dokonce i vy ho můžete využít k tomu, aby vám pomáhal.

Co byste o něm měli vědět?

Mitragyna speciosa, to je latinský název kratomu, stálezeleného stromu, který pochází z jihovýchodní Asie. Zde lidem pomáhá odedávna s různými problémy, ale zbytek světa se o kratomu dozvěděl relativně nedávno. Ze stromu se využívají nejčastěji jeho listy. Sbírají se, suší a melou na prášek. V této podobě putuje kratom do celého světa. Mezi jeho nejdůležitější účinné látky patří alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin působící na opioidní receptory v těle. Kratom je dostupný v různých kmenech, které obsahují rozdílné množství účinných látek. K dispozici je vám kratom bílý, zelený, žlutý i červený. Kratom by se měl užívat pouze v doporučených dávkách. Jeho užívání je snadné, můžete ho zapít vodou, rozmíchat ve vodě nebo různých nápojích, ale také ho třeba přidat do pokrmů. Některé skupiny lidí by se jeho užívání měli vyvarovat, třeba těhotné a kojící ženy.

Jak působí na zdraví?

Kratom lze označit za všelék a jeho účinky se liší v závislosti na velikosti dávky. Nižší dávky dokážou stimulovat tak, že nahradí kávu. Ucítíte nával energie, potlačení únavy, zlepšení soustředění i kognitivních schopností. Vysoké dávky vás zase uspí, což může pomoci lidem trpícím nespavostí. Používá se také k tišení bolesti, ať už má jakýkoliv původ. Jelikož dokáže kratom zklidnit mysl a dostat vás do stavu relaxace, může pomoci každému, kdo trpí úzkostí, stresem nebo depresemi. Má také vliv na zvyšování libida a sexuální výkonnosti. Známé jsou jeho protiprůjmové vlastnosti i schopnost zrychlit metabolismus, čímž může pomoci s hubnutím. Populární je i u cukrovkářů, protože reguluje množství cukru v těle. Také může pomoci překonat závislost na opioidech, ale nesmí se užívat v kuse protože i na kratomu může vzniknout závislost.

Kratom je fantastickým přírodním pomocníkem a nejlepším místem pro jeho pořízení je obchod neonkratom.cz.