Počet uživatelů kratomu stoupá a mohou za to jeho zdravotní přínosy

Lidé v České republice užívají širokou škálu bylin pro léčbu svých neduhů. Většinou jde o tuzemské byliny, které se tu užívají odjakživa. Stále více lidí ale objevuje také přínosy exotických bylin, které se sem dostávají z různých koutů planety. Mezi jednu z nejpopulárnějších patří kratom, latinsky mitragyna speciosa. Cestu si sem našel až z jihovýchodní Asie, kde se užívá pravděpodobně už celá staletí k léčbě mnoha neduhů a ke zpestření běžného života.

Jak kratom vypadá?

Kratom je vysoký stálezelený strom a v zemi původu se využívají jeho různé části. Největší užitek je ale z listů, které místní žvýkají, jedí, ale i kouří. Než se listy vyvezou do světa, tak se usuší a umelou na prášek. V této podobě si je můžete pořídit i vy. Prášek můžete konzumovat různými způsoby, dát si ho do úst a zapít vodou, udělat si z něj čaj, přidat si ho do nápoje nebo třeba do pokrmu. V kratomu najdeme různé účinné látky, ale nejdůležitějšími jsou alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Internet je plný varování před kratomem, protože může být při neuváženém užívání nebezpečný. Pokud ho ale užíváte v doporučených dávkách a přerušovaně, aby nevznikla závislost, můžete těžit z jeho přínosů, které si uvedeme níže.

Jak vám může kratom pomocí?

Účinky kratomu se liší podle užívané dávky a také se mírně liší mezi jednotlivými druhy. Jedná se o oblíbený stimulant, který pomáhá lidem trpícím únavou. Může hravě nahradit kávu i energetické drinky a pomůže vám zlepšit vaše soustředění a kognitivní funkce. V nízkých dávkách ucítíte příval energie, ve vyšších dávkách má zase sedativní účinky, což ocení každý, kdo má problémy s usínáním. Kratom vás uvolní, uklidní tok myšlenek a umožní vám relaxovat. To je přínosem nejen pro usínání, ale kratom užívají i lidé trpící úzkostí a depresí. Dalším velkým přínosem je úleva od bolesti, ať už jde o bolest dočasnou nebo dlouhodobou. Podle některých studií dokáže kratom regulovat hladinu cukru v krvi obnovením funkce inzulínu. Tím může zmírnit i závažné příznaky cukrovky. Jelikož kratom zrychluje metabolismus, je také oblíbený u lidí, kteří se snaží zhubnout.

Kupte kratom v nejvyšší kvalitě

Pokud chcete začít užívat kratom, využijte pro tyto účely značku Krupa Kratom v eshopu na https://www.adamkrupa.cz/. Zatímco na jiných místech se kratom většinou jen přeprodává, zde ho kupujete od zdroje, protože značka má pod dohledem celý proces, od sběru a sušení až po dodání zákazníkovi. Máte možnost si zde zajistit kratom nejvyšší kvality za nejlepší ceny.